Xbox One S Türkiye’de!

Xbox One S Türkiye’de!

Microsoft’un yeni oyun konsolu Xbox One S tüm Dünya ile aynı anda Türkiye’de!

Microsoft’un yüzde 40 oranında küçülen ve yenilenen oyun konsolu Xbox One S, dünyayla aynı anda Türkiye’de de satışa sunulmaya başlandı. Bugüne kadarki en küçük Xbox olan bu şık ve kompakt konsolun detaylarına bakalım.

Türkiye’de de diğer ülkelerle aynı anda raflardaki yerini bulan Xbox One S’in çıkışı 2 TB’lık Limited Edition sürümüyle oldu. Sınırlı sayıdaki bu ürünler sadece MediaMarkt mağazalarında satışa sunuluyor. Xbox One S, Bluetooth özelliğine sahip yeni nesil kumanda kolu, 4K ve HDR desteğiyle oyunseverlerin beğenisine sunuluyor.

Microsoft’un Haziran ayında ABD’nin Los Angeles şehrinde düzenlenen E3 oyun fuarında duyurduğu Xbox ailesinin yeni üyesi Xbox One S; 4K ve HDR (Yüksek Dinamik Aralıklı Görüntüleme) desteğiyle oyunculara kusursuz bir görüntü kalitesi sunuyor. Xbox One S, Bluetooth özelliğine sahip yeni kumandasıyla ise kullanıcılara hem konsolda hem PC’de harika bir kablosuz deneyim yaşatıyor.

Önceki model Xbox One’a kıyasla yüzde 40 daha küçük tasarlanan ve eski konsollardaki güç ünitesini de cihazın içinde bulunduran yeni konsolun rengini "robot beyazı" olarak tanımlıyoruz. Türkiye pazarına 2 TB kapasiteye sahip özel ve sınırlı sayıda üretilmiş sürümle giriş yapan Xbox One S, 1.999 TL fiyat etiketiyle sadece MediaMarkt mağazalarında satışa sunulmakta. Bu özel üretim konsollar aynı zamanda MediaMarkt’ın internet sitesi üzerinden de satın alınabiliyor. Eylül ayı itibarı ile ise 1 TB kapasiteli yeni Xbox One S modeli 1.699 TL fiyat etiketiyle satışa çıkıyor olacak.

Bluetooth destekli yenilenen kumanda

Xbox One S ile birlikte Xbox One kumandasının güncellenmiş sürümü oyun severlere
sunulan yenilikler arasında yer alıyor. Bluetooth desteğine sahip kablosuz kumandayla kapsama alanı 5.5 metreye ulaşırken, oyuncular kumandayı Windows PC ile de kullanma fırsatı yakalıyor. Ayrıca konsol gibi beyaz renkte olan bu kumandanın arkasında dokulu tutma noktaları bulunuyor.

4K desteği!

Yenilenmiş görsel tasarımın dışında, Xbox One S selefine göre birtakım teknik farklılıklar da içeriyor. Bunların en dikkat çekici olanı 4K Ultra HD video desteğiyle, hem oyun hem de video için getirilen HDR yetenekleri. Gears of War 4 ve Forza Horizon 3 gibi oyunlarda daha zengin, daha parlak renklerle oyunların görsel keyfini artarken, açık renklerle koyu renkler arasında daha yüksek kontrast oranı sağlayan Yüksek Dinamik Aralıklı Görüntüleme teknolojisiyle oyunların gerçek görsel derinliğini ortaya çıkarıyor. Oyunseverler, 4K içerikleri Netflix ve Amazon Video ile çevrimiçi yürüterek Ultra HD Blu-ray filmleri Yüksek Dinamik Aralıklı Görüntüleme ile göz alıcı görsel kalitede izleme şansı yakalayacak.

Amacımız, daha kompakt ve şık bir konsol üretmekti

Daha kompakt ve şık bir Xbox yapmayı hedeflerken pazarda HDR ve 4K videoya doğru olan eğilimi de Microsoft olarak göz önünde bulundurduk. Konsolu güncellemeye karar verildiğinde bazı yeni teknolojileri de kucaklama kararı alan Microsoft tüm bunları ürünün temel birer parçası haline getirdi.