Xbox Oyunları'na PC ve PS4 desteği geldi!

Xbox Oyunları'na PC ve PS4 desteği geldi!

Microsoft'tan sürpriz Xbox Live hamlesi!

Xbox One oyuncuları, artık PC ve PS4 oyuncuları ile multiplayer oyun oynama şansına
sahip!

Microsoft, geliştiriciler için cross-network oyun seçeneğini etkinleştirdiğini duyurdu ve bu da Xbox One sahiplerinin, PC ağlarındaki ve muhtemelen diğer konsollardaki kişiler ile oyun oynamalarına imkan tanınacağı anlamına geliyor.

ID@Xbox Yöneticisi Chris Charla, Xbox Wire'da yaptığı duyuruda Microsoft'un
geliştiriciler için yeni bir araç grubunu sunduğunu ve bunların sunduklarının arasında PS4 oyuncuları ile çok oyunculu oyun seçeneğini mümkün kılmanın bulunduğunu söylüyor:

Tabii ki bu özelliği destekleme seçeneği oyun geliştiricilerinin elinde ve Xbox Live oyuncuları, sadece diğer Xbox Live oyuncuları ile oynama seçeneğine her zaman sahip olacaklar. Gerisi, diğer platformlara kalmış.

Chris Carla

Psyonix'in Rocket League oyunun bu yeni yeteneği kullanan ilk oyunlardan biri olacağını söyleyen Charla, artık bu oyun içerisinde Xbox One ve PC oyuncularının ağlar arası oyun oynayabileceklerini ve diğer ağların da katılmaları için açık bir davetiye sunulmuş olduğunu söylemekte.

Tabii ki Xbox One ve PS4 arası oyunların sunulma potansiyeli Sony'nin elinde. Ancak Steam platformu geliştiricilerinin bu yeni araçları kullanacaklarından neredeyse emin olabiliriz. Sony'nin bu durum hakkında plan ve düşünceleri ise henüz açıklanmış değil...


Referanslar

Kaynak: http://www.chip.com.tr/haber/microsofttan-surpriz-xbox-live-hamlesi_61699.html